Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

"Scena Młodych"

 

W dniach 10-12 Kwietnia odbył się przegląd teatrów młodzieżowych i kabaretowych  - ‘’MŁODY TEATR’’. Jest to jedna z trzech części konkursowego przeglądu zjawisk i zdarzeń ruchu artystycznego Lublina i województwa Lubelskiego – "Scena młodych". Odbywa się on co roku w Centrum Kultury w Lublinie. W ciągu tych dni na scenie Lubelskiego Centrum Kultury można było obejrzeć około 30 spektakli  teatralnych i programów kabaretowych ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, placówek kultury Lublina i woj. lubelskiego.
Wszystkim spektaklom bacznie przyglądało się jury, do którego należeli: Wioletta Tomica- Aktorka Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Daniel Salman- aktor teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Mieczysław Wojtas- założycie, reżyser Teatru "Panopticum"- jednego z najstarszych, najbardziej utytułowanych teatrów młodzieżowych w Lublinie. Nie tylko oceniali uczestników, ale także podczas indywidualnych rozmów udzielali rad młodym artystom, wymieniali się doświadczeniami z opiekunami grup oraz często podrzucali nowe pomysły i inspiracje do tworzenia kolejnych spektakli teatralnych. Spotkania te była na pewno ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników przeglądu. Okazje do zaprezentowania się mieli również wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury: Grupa teatralna ‘’NO!”, która przedstawiła program kabaretowy oraz Teatr Tańca Motus w etiudzie – „Marionetka”. "Według mnie wyjazd na przegląd był bardzo udany”- mówi pani Eliza Maruszak, opiekunka i trenerka grupy Tetru Tańca Motus-”Oba nasze zespoły bardzo  dobrze się zaprezentowały. Dla mojej grupy był to pierwszy udział w tego typu imprezie tym bardziej  uważam , że dziewczyny świetnie sobie poradziły”